SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 9007079
nr 900 7079
Gräddkanna
Silver, Invändigt förgylld, London, 1800-tal
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 16 juni 2014
kl 19:09:51
500 kr
700 kr
700 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver